Atrakcje

Plaża Brzeźno

Wokół 130-metrowego molo jest strzeżona plaża, uważana za jedną z najpiękniejszych w Polsce. Brzeźno jest najstarszym kąpieliskiem na całym wybrzeżu – tu zażywano morskich kąpieli już w początkach XIX wieku. Warto ogrzać się w promieniach słońca i wciągnąć w płuca drogocenny jod obecny w morskiej bryzie. Wzdłuż linii brzegowej ciągnie się aż do Gdyni – Orłowa trasa pieszo-rowerowa, idealna do spacerów i wycieczek rowerowych.

 

Gdańsk rowerem

Ponad 600 kilometrów tras rowerowych to w Polsce absolutny rekord. Dla turystów rower to doskonały środek transportu, zwłaszcza na rekreacyjnych terenach nadmorskich. W pobliżu Villi Baltica znajduje się wypożyczalnia rowerów.

 

Latarnia Morska w Nowym Porcie

31-metrową wieżę latarni morskiej wybudowano w 1894 r. Z okna latarni morskiej 1 września 1939 r. oddano jedne z pierwszych strzałów II wojny światowej. Od 2004 r. budynek otwarty jest dla zwiedzających. Można wspiąć się na górę, do pomieszczenia latarni.

 

Przeprawa tramwajem wodnym na Westerplatte i do Twierdzy Wisłoujście

Latem warto spod latarni morskiej w Nowym Porcie przepłynąć tramwajem wodnym F5 na Westerplatte, gdzie rozpoczęła się II wojna światowa oraz do Twierdzy Wisłoujście, niezwykłego zabytku sztuki fortyfikacyjnej.

 

Gdańska Starówka

Warto wybrać się na spacer, by zobaczyć najważniejsze zabytki Głównego Miasta, m.in. Ratusz Głównomiejski, Dwór Artusa, Fontannę Neptuna, Złotą Bramę, Kościół Mariacki (jeden z największych ceglanych kościołów świata, z wieżą sięgającą 82 metrów).

 

Muzeum II Wojny Światowej

To nowoczesna instytucja, opowiadająca historię wojny jako największego kataklizmu XX w. Zasadniczy nacisk położony jest na losy jednostek, społeczności i narodów, co pozwala na oddanie wyjątkowości doświadczenia II wojny światowej, w której największe ofiary poniosła ludność cywilna.

 

Gdański Ogród Zoologiczny

Położony na zróżnicowanym terenie pozwala na bliższy kontakt z naturą i podziwianie wielu zagrożonych gatunków. Warto zobaczyć m.in. lwy, żyjące na specjalnie wybudowanym wybiegu – lwiarni. Ciekawą inicjatywą jest „małe zoo”, gdzie dzieci mogą nie tylko zobaczyć, ale i pogłaskać, a nawet nakarmić niektóre spokojne zwierzęta niegroźnych gatunków. Zoo to idealne miejsce na rodzinne spacery.

 

Park im. Ronalda Reagana

Park rozciąga się od ul. Pomorskiej w Jelitkowie do al. Hellera w Brzeźnie. Od plaży oddzielony jest drogą rowerową i pasem ochronnym wydm, na niektórych odcinkach – lasem nadomorskim. Jest to największy z gdańskich parków. Na jego terenie znajdują się dwa stawy wodne, tereny rekreacyjne (nowoczesne ścieżki rowerowe i skatepark) oraz place zabaw dla dzieci. Cały obszar parku jest całkowicie wyłączony z ruchu pojazdów silnikowych. Idealne miejsce do spacerów oraz aktywnego spędzania czasu z dziećmi.

 

Zobacz kalendarz imprez w trójmieście